WiadomośćZajęcia z j. polskiego - ZSP Gierałtowice
(Kategoria: Różne)
Dodane przez Administrator
czwartek 19 czerwiec 2014 - 12:50:16

Dnia 27.05.2014 pojechaliśmy na wycieczkę do Andrychowa. Najpierw poszliśmy na wystawę o Monte Cassino do Izby Regionalnej, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o II wojnie światowej i o żołnierzach, którzy walczylii pod Monte Cassino.Tam też pani opowiedziała nam trochę o przebiegu bitwy i o szczególnym bohaterstwie żołnierzy polskich, którzy w bardzo trudnych warunkach zdobyli wzgórze klasztorne. Poznaliśmy nazwiska wielu żołnierzy którzy walczyli pod Monte Cassino i pochodzili z gminy Andrychów i z okolicznych miejscowości.Szczególnie zainteresowały nas pamiątki po żołnierzach, a zwłaszcza listy, które pisali do swoich rodzin z wojny.Poznaliśmy też nowe słowo - baretka . Baretka to taka jedna przypinka , którą żołnierz nosił zamiast wielu orderów. Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się do kina studyjnego na film pt. „BELLA MIA” . Film opowiadał o krowach, które były źle traktowane przez ludzi . Zwierzęta podejrzewano o BSE (choroba szalonych krów) i postanowiono, że zostaną skazane na ubój, lecz jedna krowa o imieniu Bella była bardzo mądrym zwierzęciem i uciekła ze swoimi koleżankami ze stajni.Krowy zamieszkały w lesie, a ludzie polowali na nie. Bella była bardzo mądra i prowadziła krowy tam, gdzie nie było ludzi.
My byliśmy bardzo zachwyceni tym filmem i bardzo wzruszeni ponieważ , krowy zachowywały się jak prawdziwi ludzie i były bardzo mądre. Było nam ich też żal, bo musiały uciekać przed ludźmi, którzy na nie polowali. Chcielibyśmy jeździć na więcej takich wzruszających filmów.
Po skończonym seansie podziękowaliśmy panu, który wyświetlił dla nas film i wyszliśmy z kina. Poszliśmy jeszcze na kebaba i na lody.
Wycieczka była bardzo udana poza tym, że padał deszcz .

Źródło: „Realizacja programów rozwojowych szkół podstawowych z terenu Gminy Wieprz”
( http://prsp.wieprz.pl/news.php?extend.21 )