Aktualności 2019
PoWtŚrCzPiSoNi
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
Szukaj
Wycieczka do Andrychowa - ZSP Frydrychowice
05 lis : 16:45  - Administrator
Dnia 15 maja 2014 roku odwiedziliśmy Andrychów. W wycieczce brało udział czterech uczniów : Oliwia Molesztak, Bartosz Polak, Filip Bednarz i Karolina Dąbrowska. Podczas wycieczki odwiedziliśmy Radio Andrychów, bibliotekę miejską i krypty po kościołem św. Macieja.


Około 14:00 dojechaliśmy na miejsce. Pierwszym punktem naszej wycieczki było radio, w krórym nagraliśmy życzenia dla naszych mam, które zostaną wyemitowane w ich święto . Dowiedzieliśmy się też, jak wygląda praca w radiowca i co możemy usłyszeć w radiu. Później przeszliśmy do biblioteki miejskiej, gdzie pani bibliotekarka opowiedziła nam o swojej pracy i książkach. Po tych opowieśćiack każdy z nas wie już, co to jest księgozbiór popularnonaukowy. Okazało się, że oprócz wypożyczalni dla dzieci i młodzieży w bibliotece jest również wypożyczalinaia dla dorosłych i czytelnia.
W jednym z pomieszczeń w bibliotece znajduje się też miejsce, gdzie każdy z nas może kupić używaną książkę za złotówkę. Wszycsy z zaineresowaniem oglądali książki, więc pani bibliotekarka podarowała nam po jednejwybranej. Na górze budynku jest czytelnia, gdzie znajdują się stoły, przy których każdy może poczytać książki i magazyny. Pod oknami stoją biurka z komputerami, na których można korzystać z internetu. Pani powiedziała, że do czytelni można przyjść i poczytać prasę, przejrzeć dostępne książki, albo po prostu posiadzieć i np. pouczyć się. Wszystkim bardzo podobało się w bibliotece, dlatego gorąco podziękowaliśmy paniom za gościnę. Następnie udaliśmy się do krypt pod kościłem św. Macieja, gdzie przywitał nas pan Ireneusz. Opowiedział o historii Andrychowa oraz o wnętrzach piwnic. W jednej z krypt zobaczliśmy stalaktyty. W krypcie Świętej Rodziny stał kamienny ołtarz oraz wyrreźbione w drewnie postacie. W kolejnej krypcie zobaczyliśmy feretron z postacią Maryji z różańcem. Po wyjściu z krypt udoaliśmy się na wieżę kościoła i zobaczyliśmy piękną panoramę Andrychowa. Duże wrażenie wywarły na nas dzwony, które zadzwoniły podczas naszego schodzenia z wieży. Podziękowaliśmy panu przewodnikowi i postanowiliśmy podsumować naszą wycieczkę w miłym miejscu, przy czymś do jedzenia. Wybraliśmy resaurację z widokiem na plac główny w Andrychowie. Przy pysznych pierogach rozmawialiśmy o wrażniech związanych z wycieczką.
Do domu wróciliśmy ok. 18:30 zadowoleni, mimo iż na dobre się rozpadało.


Zdjęcia z wycieczkiWersja do druku